Arap Kadri Köşesi!

 Sevgili okuyucular...ben Arap Kadri.
Bu köşe bundan kelli benim köşem.
Tüm yenilikçi fikirlerimi burada görebilirsiniz.
Haa unutmadan benim her ota boka alkış tutan kankilerim var, birde asistanım; Asistanımın kulağı duymaz gözü görmez ama öyle uzun bir dili var ki, kurbağalar alt etmiş. Şrak diye uçanı kaçanı yakalar...
Saygılar efendim gönül hoşluğu, pencere boşluğu ile... kalın sevgiyle 

İlk evvela blog'ta disiplini sağlamak için disiplin kurulu oluşturuyorum.  Özellikle benim hatalarımı ortaya çıkarıp başka sitelerde yayınlayan kişileri şiddetle kınıyorum. Bunları şikayet edeceğim, bunları bu blogtan değil, tüm siteden uzaklaştırıp kapıcıya da el altından cebine üç kuruş verip bir daha bu zatları içeri sokturmayacağım.

Yok öyle...biz boşuna mı okuduk kardeşim 36 tane fakülte! Durun daha yazacaklarım bitmedi bekleyin görün!

Resim: Arap Kadri (Latif Demirci)


Buraya mahpushane gerek!
Geçen gün büyük bir sitede, üyenin birinin atıldığını duyunca, keyiften dört köşe oldum. Kına bile şeyttim aha da şurama! Hatta sevincimden üç ileri dört geri parakete bile attım! Neydi o yahu parante mi, parante mi, perende mi? Ne fark eder canım ha perende ha parakete! Sonuçta nasılsa kankanlarım alkışlamak için dizilmeyecek mi? kih kih kih. Sonuçta bir adamın siteden atılması karşısında yağlarım eridi yağlarııım. Ooo sefam olsun sefam!
Genelde beni ve ablamı doğruları söyleyerek rahatsız eden zattı muhtereminde, uyarılması, ihtar verilmesi, dışlama ile cezalandırılması gerekir ki bizim ne kadar egocuklu ve kibirli olduğumuz anlaşılmasın ve fason saygınlığımız devam etsin, Hatta söylücem yönetime Aponun yanına götürsünler bu ustayı! Assınlar kessinler yeter ki bizim yanımıza getirmesinler dimi abla? Gönül hoşluğu ile. Tek düzey aynı paralelde çarpışmak üzere… (Örtüşmeli gizli gizli görüşmeli bir kompela ile bu kişiden kurtulunmalı! Yok, yani DÜZEY terazi köşe ve penaltı çizgisi korunmalı! Yağmur yağdığında işaretler kayboluyor da onun için şettim di! Saygılar ablam)
Aslında bunun bir kopyası da MB olmalı. Disiplin ve ceza kurulu ve mahpushane oluşturulmalı direkt elle dille vücut hareketleri ile orta parmak ve kamyoncu işareti ile kol bilek hareketleri ve hatta bacak versiyonu ile taciz edenler artı bu ortamda yazmalarını engellememize rağmen başka yerde bizim ağzımıza edenleri direk kesmeli veya asmalı! Bu ne yahu ne yazdığımızdan ne okuduğumuzdan zevk alamaz olduk. Dalkavuklara ödediğimiz harcırah boşu boşuna hiç gülesin gelmiyor vallahi!

Bunları asar kesersek MB çıtası yükselir valla bak, kuran çarpsın töbe töbe. İnanmazsan inanma! İlk şikâyette Uyarı, İkinci haklı şikâyette İHTAR, üçüncü haklı şikâyette Kesin DIŞLAMA cezasının verilmesini yanına da bir hamburger, bir çiz burger, bir sevgel, bir istergel ve bir kola hediye edilmesini öneriyorum ve herkes haddini bilsin. T e te teee o kaaa! Dimi abla.

Abla sen yönetimi ara bunlar bu işi halletsin sözüm söz ben akşama iftarlıkları alır gelirim hadi bana çavvv… Batsın bu dünya, bitsin bu kötü rüya… yaa! .


Resim: Arap Kadri (Latif Demirci)
Arap Kadri ve Kankası...

Arap kadri düşüncelidir.

Doğrucu Davut yanına gelir

—Hayrola Arap ne bu halin?

—Sorma kanka çok dardayım…

—Hayırdır ne ola ki, de bi bakali?

—Yahu adamın biri ne kirli çamaşırım varsa döktü ortaya…

—Şikâyet etseydin?

—Ettim

—Eee

—Tamam, ama adam ne diyorsa doğru; her tarafa düşüncesizce yazmışım, başka isimlerle internet dünyasında sörf yapmışım. Adam bir sağdan vuruyor, bir soldan. Bir önden vuruyor burnuma bir arkadan…! Ben bilseydim sanalda böyle bir şarlok çıkacağını açılır, saçılır mıydım kanka?

—Dur dur üzülme sen bir çaresini buluruz elbet…

—Sorma kanka, vallah çok dardayım çook. Bana bir tek sen yardım edersin.

—Şimdi mesela adam nerden vuruyor sana

—Arkamdan… o nasıl söz kanka?

— Yahu Aşkıncığım yanlış anlama; pardon kankancığım (!) hani sen cinsel içerikli yazıyorsun ya (Aşkın Sever) olarak google de, yani oradan anımsadım da dilim sürçtü!

Yoksa kötü bir niyetim yoktu yani bu adam diyorum seni nasıl sıkıştırıyor?

—Çimdikliyor! Bu nasıl söz kanka?

—Yahu birader sende her şeyi yanlış anlıyorsun, ben nasıl konuşacağım seninle yahu? Dur sakin ol, relaks ol, omega, nacar, seiko ol, kol saati ol. lastiklime lafımı ikide bir. Şimdi madem o kadar çok açıldın saçıldın sana vurmakta haklı yani adam…

—Üüüü

—Dur ağlama bakacağız bir çaresine…

—Benim tanış bir dostum var genel müdürlükte ona bir danışalım dur hele…

Doğrucu Davut hemen genel müdürü arar… Zııır Zırrr

—BUYURUN BEN GENEL MÜDÜR.

—Şey yy müdürüm ben Davut;

—HANGİ DAVUT? YOKSA ŞU HER BOKA MAYDONOZ OLAN DAVUTMU? HA HA HA

—Yok, efendim ben doğrucu Davut!

—TAMAM, İŞTE BENDE SENSİN DİYORUM. SÖYLE LEN ŞEBELEK SEVERİM SENİ NEDİR İSTEDİĞİN.

—Şeyy müdürüm benim bir arkadaşım var çok darda da…

— TAMAM, ZEKÂTIMI GÖNDERİRİM.

—Yok, efendim öyle değil adamın biri onu sıkıştırıyormuş, vuruyormuş sağdan soldan arkadan da o yüzden aradım.

—OĞLUM SEN MANYAKMISIN? BANA NE ADAMIN NEYE VURUP NEYE VURMADIĞINDAN?

—Şiişşşt kanka ne biçim konuşuyorsun sen öyle “vuruyor oradan buradan!”

—Sus kanka karşımda genel müdür var ben heyecandan ne dediğimi biliyor muyum?

—Şeyy müdürüm sizin, yani bizim, yani hem sizin hem bizim, (üff yaaa) gazetemizde yazan bir üstat var hem balıkçı hem demirci o diyorum; benim arkadaşımı, arkadaşımın yazdığı salakça yazıları kullanarak onu madara ediyor.

—Şiişşşt kanka ne biçim konuşuyon sen öyle salak malak?

—Sus kanka yalan mı? İdare ediver karşımda koskoca genel müdür var.

—HAA ŞU MESELE. HEM ARŞİVCİDİR O. ONUN YARATICI FİKİRLERİ SAYESİNDE DEPODA ONCA YER AÇTIK O YÜZDEN HERKES İSTEDİĞİ GİBİ AT KOŞTURUYOR BURADA. HERKESE YER VAR. SİZ NE İSTİYORSUNUZ BENDEN…

—Şeyy müdürüm arkadaşımın saçmaladığı tüm blog yazılarını başkalarına yazdığı yorumları başkasının ona yazdığı yorumları, başka isimlerle yazdığı sayfaların sıfırlanmasını, yani kısaca hepsinin silinmesini istiyoruz. Yani bu demirci, balıkçı, arşivci benim kanka mı tehdit edecek hiçbir done kalmasın istiyoruz… Müsaadenizle…

—OOH BE, OLDU OLACAK BİR DE ÖPÜCÜK VERSEYDİK! DEMİRCİ SORARSA “NE OLDU BENİM YORUMLARIM” DİYE NE CEVAP VERECEĞİZ MAYDONOZ DAVUT?

—Şeyy hık mık cık cuk, müdürüm valla çok zor durumdayız. Sen bir yolunu bulursun bu gazetenin patronu sayılırsın çok ısrar ederse demirciye seni buradan atarım dersin o da korkar susar. (Bizde kankamla göbek atarız, ooh yandan yandan dimi kız, cilveli) :))

—TAMAM, LEN MAYDONOS DAVUT SIRF SENİN HATIRIN İÇİN YAPIYORUM BU KIYAĞI. YANİ SOĞUK HAVADA SICACIK… (!) ÇAY VERDİNYA BANA ONU UNUTMADIM! KIZIM BAK İLGİLEN ŞU İŞLE…

—Allah razı olsun müdürüm, Allah ne muradın varsa versin bak kankamda çok teşekkür ediyor sana.

—TAMAM, MAYDONOS DAVUT KES! KANKANA SÖYLE BİR DAHA BAŞKA BİR İSİMLE YAZAR KURALLARI ÇİĞNERSE DEMİRCİYE BENZEMEM! BEN ONU BİR SEVERİM AKLI ŞAŞAR. DUA EDİN DEMİRCİ 500.000 BALIKÇI ARKADAŞINA SİZİ SEVDİRMESİN! BİR DAHA BENİ BÖYLE ŞEYLER İÇİN RAHATSIZ ETMEYİN İŞİM GÜCÜM VAR BENİM.

—Tamam, efendim etmeyiz, rahatsız çok dileriz özür. Selam olsun hürmetler size!

—Şiişşşt len kanka konuşmayı unuttun?

—Telefonla sen konuşsaydın kendini unuturdun oğlum bu genel müdür. Neyse hadi kurtuldun len kanka “çak” yapalım.

—ÇAAAK

Aradan tam tamına 24 saat geçer ve Arap kadri sayfaları kontrol eder. Evet, tüm saçmalıkları silinmiştir. Temizlenmiş olmanın verdiği öz güven ile demirciyi hedef alan bir yazı döşenir…

Demirci gitmelidir buradan ister sazan avlasın ister yayın ama beni müritlerimle yalnız bıraksın” der.

Birçok şeyden habersiz müritler nasıl olsa hep aynı kanalda! “Padişahım çok yaşa” Adamlarda beyin kalmamış üçü yanlış beş cümlenin esiri olmuşlar. Yanlışları gözlerine soksan daha yok mu diyecekler yuh be. Öküzlüğün bu kadarına bizim köyde boyunduruk vuruyorlar. Ne güzel hemen boyunduruklu öküz resmi bulmalıyım. Tabi bu arada Arap Kadri’ye cevabı yapıştırayım.

—Ülen Arap kadri, hiç sevinme boşuna; sildiklerinin hepsinin üç boyutlu bir kopyası var bende. Birini ağzına sokarım birini gözüne diğerini bilmem gayri… Tez adam ol, kıvırt bakim; de ki: “kendim için istersem namerdim” zaten kişisel olsa ben Maydanoz Davut’u genel müdüre gönderirim ona sıcacık çay verir (!) işimi hallettiririm. Ben sizi düşünüyorum… Siz bilirsiniz…

Arap Kadri’den bir açıklama gelir:

— Ben kendim için istiyorsam namerdim. Sadece kendim olsam çok kolay! Tacizden ötürü siteden çekileni, ürünleri silineni, ben nasıl yedim bu bk diye isyan edineni, başka sayfalarda ağzımıza edeni bildiğim için herkesin sunusuna bıraktım. Gerisi beni ilgilendirmez… tamam mı abi?

—Aferin adam ol. Kankan nerede?

—Şeyy hık mık

—NEREDE DEDİM ÜLEYYN!

—Şey abi müdüre gitti çay verecek! Çay!

—Eminmisin!

—Bana öyle dedi

—Bana da “sen haklısın” demişti. Dansöz mü len bu adam

—Yok, abi sağlam adamdır benim kankam!

Uzaktan bir ses duyulur

—Aşkııım… tamam, zor oldu ama hallettim o işi; demirci gidici…

“Sağlam adammış be!”

Sahi benim yazdığım yorumlarım nerede???

(Not: Kopyalarıma kimse ulaşamaz)